Apie Vaškainį rašo:

bzn.png
ziniu rad.jpeg
DELFI_spalvotas.png
babyblog.jpg
verslo.png
Screen Shot 2019-06-10 at 17.52.58.jpg
euro.png
Parsisiųsk nemokamą 
ŠVIEŽIO MAISTO GIDĄ

Patarimai, kaip laikyti maistą, kad šis išliktų šviežias ilgiau + sūrio ekspertų komentarai + mažinam plastiką virtuvėje :)

© 2015-2019 by Vaškainis.lt and Cerawrap.com.

  • Austeja Kazlauskyte

Kaip laikyti grūdus, riešutus ir ankštinius, kad šie ilgiau išliktų švieži?

Iš viso to, ką perskaičiau apie grūdų, riešutų ir ankštinių (teisingą) laikymą namuose, noriu išskirti ir su jumis pasidalinti dviem taisyklėm.


Jeigu jų laikysitės, sėklom, grūdais, ankštiniais ir riešutais mėgausitės ilgiau, o jų skonis bus geresnis.


Dvi taisyklės labai paprastos.


Pirma, laikykite ankštinius, riešutus, įvairias sėklas ir grūdus oro nepralaidžiuose induose. Tai gali būti stiklainiai (mano mėgstamiausias dalykas, nes stiklas labai gerai sulaiko kvapus, puikiai atrodo, patogiai valomas ir ilgaamžis), arba netgi plastikiniai indeliai, jeigu turite namuose.


Žinau, kad daugelis mano skaitytojų privengia plastiko. Ir gerai! Tačiau susižavėjus zero waste idėjomis, nebūtina pulti išmest iš namų visai gerų daiktų, kad ir plastikinių ;)


Antra, laikykite indelius tamsioj patalpoj. Kuo mažiau saulės, tuo mano anksčiau išvardinti produktai laikosi geriau ir ilgiau.


Pintereste vis pamatau pin'us, kaip moterys laiko savo maisto atsargas tiesiog atvirose lentynose. Tai labai gražiai atrodo nuotraukose, nes patogu fotografuot, gražiai krinta šviesa. Tačiau maistui kokybės nesuteikia, priešingai.


Tad palikime fotosesijas žurnalams, o virtuves - kokybiškam maistui ;)


Dar vienas mažas dalykėlis - pilno grūdo miltai laikosi ilgiau nei ne pilno grūdo. Turėkite omenyje, kai apsipirkinėsite.


Sėklos ir riešutai


Visus riešutus ir sėklas prieš vartojimą reikia plauti. Niekur etikėtese neparašyta, ar ne? Atrodytų dabar, kad toks savaime suprantamas dalykas, tačiau visgi kiek kartų nusiperkam riešutus, atsidarom pakelį/maišely, ir į trasą.


Jeigu norite išlaikyti riešutus ar sėklas šviežias ilgiau, ir namuose turėti visad paruoštų valgyti riešutų ar sėklų, darykite taip:

nuplaukite nusipirktus riešutus ar sėklas po tekančiu vandeniu, ir palikite sausai išdžiūti. Tik tuomet, kai tikrai gerai išdžius, sudėkite į stiklainį/konteinerį/dežutę, kurioje laikysite.


Iki 4 mėnesių riešutai puikiai laikysis ir lentynoje (toliau nuo saulės).


Tačiau jeigu nusipirkote didesnį kiekį, ir planuojate laikyti ilgiau, neišsiversite be šaldytuvo.


Ar net šaldiklio.


Šaldytuve ar šaldiklyje riešutai išlieka švieži net iki vienerių metų.


Tiesiog prieš atidėdami riešutus (ar sėklas) įsitikinkite, kad jie tikrai sausi.


Kaip grūdai, pilni, neskaldyti riešutai (ar sėklos) laikosi ilgiau nei skaldyti.


Kepinti riešutai taip pat genda gana greitai. Tad jeigu sugalvoje įsigyti didesnį kiekį riešutų, pirkite neskaldytus, nekepintus.


Dar vienas svarbus dalykas.


Visuomet naudokite etiketes/lipdukus. Užrašykite, kas tai per produktas, kada pirkote. Tai padės ne tik ekonomiškai tvarkytis virtuvėje (pirmiau sunaudojant produktus, kurių galiojimo laikas eina į pabaigą), bet ir išvengti apsinuodijimų ar kitų nemalonumų.


Tai tiek.